Supernatural world
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Вход

Забравих си паролата!

Търсене
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Нашият екип

Екип на форума: Katherine Тайната градина. 4853638N Godric. Тайната градина. 4853495R

Delilah Тайната градина. 4853503R


Keywords

Latest topics
» Търся си друугарче за РП
Тайната градина. Icon_minitimeСъб Юни 09, 2012 8:39 pm by Katherine Elizabeth Smith

» Балната зала.
Тайната градина. Icon_minitimeЧет Юни 07, 2012 3:33 pm by Аура Шавалие

» Я ми кажи сега ...
Тайната градина. Icon_minitimeЧет Юни 07, 2012 1:01 pm by Аура Шавалие

» Тронната зала.
Тайната градина. Icon_minitimeСря Юни 06, 2012 7:30 pm by Аура Шавалие

» Търся си роднина
Тайната градина. Icon_minitimeСря Юни 06, 2012 6:01 pm by Alison Rosewood

» Аватара или подписа на предишния ?
Тайната градина. Icon_minitimeСря Юни 06, 2012 5:57 pm by Godric.

» Да броим до 1000
Тайната градина. Icon_minitimeСря Юни 06, 2012 5:56 pm by Godric.

» Тайната градина.
Тайната градина. Icon_minitimeСря Юни 06, 2012 5:43 pm by Godric.

» Търся си враг
Тайната градина. Icon_minitimeСря Юни 06, 2012 5:27 pm by Alison Rosewood

Affiliates
free forum

Март 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Календар Календар


Тайната градина.

2 posters

Go down

Тайната градина. Empty Тайната градина.

Писане by Godric. Пон Юни 04, 2012 7:24 pm

Тайната градина. 800be287acc9
Godric.
Godric.

Брой мнения : 109
Join date : 04.06.2012

Върнете се в началото Go down

Тайната градина. Empty Re: Тайната градина.

Писане by Аура Шавалие Сря Юни 06, 2012 1:39 pm

Западното кралство посрещаше новия ден.Нежното утринно Слънце бавно се издигаше над стария замък.Цветята сраемежливо подаваха главички над тревата и сякаш се наслаждаваха на прекрасната сутрин.
Жалко,че не можех да кажа същото.Вчера не беше особено приятно,поради причината,че семейството...любезните хора,които ме отгледаха сякаш съм тяхно дете организираха бал в моя чест.Предполагах,че трябваше да бъда щастлива,че висшото общество на цялото Западно кралство приемаше новата
Шавалие в техния прекрасен,но суетен Свят.Понякога всички онези интриги идваха в повече на крехката
ми единствена същност.
Но бях ангел.Бях благодарна за всичко ,което дари онова семейство.Графовете бяха прекалено изискани,всичко беше чудесно,но от последната Шавалие се искаше нещо.А именно...да представи семейството в кралския двор.Скука,но нямах избор.
Умирах от любопитство да видя кой е владетелят,чието име прекалено нетактично не успях да се сетя.
И ето ме.Пред кралските порти.Очаквах нещо съвсем различно.Купчина слуги ,които ще посрещнат Негово величество.Но замъкът затихна.Днес беше денят.
Вървях към Тронната зала,където се предполагаше,че трябва да бъда преди няколко часа още.Огледах се.Няма крал,няма нищо.
Затова ли дойдох?Как смееше един крал да не посрещне важна особа,като мен?Предполагаше се,че трябва да кажа това.Но той сигурно си имаше други важни кралски неща,които не ме вълнуваха.
След дълго лутане из огромният замък,успях да открия поне на кой етаж е.
Предизвикателството беше прието.Не понасях да нося такива префърцунени
рокли с хиляди панделки,харесващи се на повечето народ от аристократите.Но аз реших да облека обикновена рокля,достатъчно семпла,за да видя стъписаните лица на всички онези студени хора,които стояха и чакаха отвън.
Представянето ми не означаваше ли публично самоубийство?ЗНаех ли как да се държа с краля?Ха.Ха.Доста забавно.
Пред залата видях някакъв човек.Нямаше корона.Значи си намерих някой познат.Да бе,да.
Аз спрях пред залата:
-Ако този цирк продължи,няма да издържа до аплодисментите...-изпуфтях ядно.
Аура Шавалие
Аура Шавалие

Брой мнения : 44
Join date : 06.06.2012
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Тайната градина. Empty Re: Тайната градина.

Писане by Godric. Сря Юни 06, 2012 2:18 pm

Слънцето успяваше да се промъкне между златистите пердета, висящи пред прозорците и усещах как бавно се издига по тялото ми. Играеше си по кожата ми, галеше ме с топлите си лъчи и беше приятно. Но не и когато достигна до лицето ми. Сякаш проникваше под клепачите ми и прогаряше очите ми. Стиснах по-силно очи и направих гримаса, показваща недоволството, което изпитвах в този момент. Повдигнах бавно ръката си и я сложих пред очите си, а после се изправих до седнало положение. Отворих очи и останах така няколко минути.
Започваше нов ден, в който всичко щеше да бъде както вчера. Все същите скучни и досадни дела, които понякога ме отегчаваха и докарваха до лудост.
На вратата се почука, а аз с равен тон дадох позволението си човекът да влезе. Пред мен застана висока брюнетка, част от новия кухненски персонал.
- Какво ще желаете за закуска, Кралю?
Попита тя с невинно, звънливо гласче и сведе глава в знак на уважение.
- Вас, госпожице.
Отвърнах, усмихвайки се ехидно, а тя повдигна изненадано глава, а в погледа й се прочете някакъв страх. Изправих се на крака и с вампирска скорост се приближих до нея. Пръстите ми обхванаха врата й, а после се плъзнаха по брадичката и повдигнаха главата й, за да ме погледне в очите.
- Каквото и да става няма да викаш. След като те пусна ще излезеш от тук и ще забравиш за случилото се.
Усмихнах се мило, а тя повтори след мен и замълча. Пръста ми докосна устните й, а в следващия момент лицето ми се промени. Изписаха се онези грозни черти, сякаш кожата ми бе напукана, а зъбите ми се издължиха и се впиха в нежната й плът. Пих от кръвта й, а топлия й вкус ме изпълваше със сили. Щом усетих, че прислужницата започва да отслабва, веднага я пуснах и й наредих да излезе, а после да промие раната, която оставих на врата й. По дяволите, обичах да съм Крал!
Реших, че днес ще си дам свобода от всички задължения, които ме очакваха. Затова облякох най-обикновени дрехи. Излязох от покоите си и наредих да оседлаят коня ми. След няколко минути излязох в двора на двореца и се качих върху животното. Препусках лудо из околностите и се наслаждавах на вятъра, който сякаш преминаваше през мен и ме изпълваше. Яздих няколко часа, а после се върнах в кралския двор. Оставих коня на един от ратаите и се отдалечих. Знаех, че съвсем скоро щеше да започне балът в чест на новата графиня, но въпреки това реших да не бързам за никъде. Повървях извесно време и достигнах до Тайната градина. Тя бе едно от любимите ми места тук, където често ходех, особено щом исках да помисля. Не след дълго се появи и едно русокосо момиче, облечено в по-съвременна рокля. Явно не обичаше суетата, която я заобикаляше и не се вълнуваше особено какво биха казали някои. Но можех ли да я съдя? Дори аз предпочитах да се обличам от време на време така, най-вече щом излизах извън кралството. Помагаше ми да се смеся с околните и да не привличам особено внимание .. доколкото бе възможно.
- Тежък ден, а?
Отвърнах на думите й и скръстих ръце пред гърдите си, а на устните ми затанцува самодоволна усмивка. Коя ли беше тя? Виждах я за първи път. Реших да не й казвам, че аз съм Краля, за да видя истинското й отношение. Исках поне за малко да се откъсна от преструвките и лицемерието, което ме обграждаше от всички страни.
Godric.
Godric.

Брой мнения : 109
Join date : 04.06.2012

Върнете се в началото Go down

Тайната градина. Empty Re: Тайната градина.

Писане by Аура Шавалие Сря Юни 06, 2012 3:22 pm

Човек не може да почине.Това беше девизът на аристократите.Понякога исках само да яздя из прекрасните гори на Западното кралство.Чувствах някакво странно усещане.Аз изтупах роклята си.
Почистих една от панделките,да не кажа единствена,като дори не дарих сянката с един мълчалив поздрав.Понякога исках да избягам от суетните и нагли аристократи.Но нямах други близки.Стоях в златна клетка.Короната често примамваше,но не биваше да забравя,че аз съм само един ангел.
Наоколо се разнесе ухание на окосена трева.Обичах сутрешните разходки.Когато бях в имението,често се измъквах от часовете на гувернантката и отивах в градината,където събувах кристалните пантофки и поемах нанякъде.По цял ден скитах из прекрасната гора ,където вече ставах една обикновена девойка ,която мечтаеше за любовта.
Дирех всичко това в книгите.Но понякога сякаш се затварях в приказният свят,където принцовете срещаха свойте принцеси и всички живееха щастливо.Но понякога аз самата чувствах,че живота на графиня натежаваше.Не издържах лицемерието на онези лелички,които постоянно разпитваха кога ще стана част от Кралският двор.Понякога ми идваше да напусна и да избягам някъде.Бях принудена да стоя в тази прекрасна клетка,докато открия нещо да ме накара да осъзная каква съм.
В крайна сметка прецених,че трябва поне да поздравя аристократа.Не,по дрехите съдех,че е заможен.Знаех,че е аристократ,но бях далече от мисълта,че е от бандата лицемери.
Не исках да стана една от онези кукли,които се притесняваха само за своя скъп руж.
Тръгнах нататък по градината.Заобикалях хиляди статуии и други подобни неща,странни различни фонтани,чиито пръски галеха кожата ми.Но пак чух шум.Явно приказливеца ме последва.С крайчеца на окото си видях,че той стоеше някъде зад мен.Не исках да му разкрия коя съм.Поне не сега.
Аз направих гримаса:
-Как да Ви кажа...психическа подготова за поредното снобарско събитие...-бях прекалено искрена.Защо доверявах любезната си позоция за подобни балове?Нищо,поне свиквах...
Аура Шавалие
Аура Шавалие

Брой мнения : 44
Join date : 06.06.2012
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Тайната градина. Empty Re: Тайната градина.

Писане by Godric. Сря Юни 06, 2012 3:47 pm

Имаше нещо загадъчно в погледа на блондинката, което не спираше да пали любопитството ми. Изглежда тя също не искаше да разкрива коя е. Досетих се колко по-лесно бих разбрал ако й кажех, че съм краля. Но не исках. Омръзваше ми леснотата, с която получавах всичко. Сега бе моят шанс да бъда някой друг, да се отдам на предизвикателството пред себе си.
Мълчаливката пое по пътя напред, оставяйки ме сам. Е, кой можеше да избяга от краля? Последвах я. Вървях плътно зад нея като поредния нахален лорд, който си мисли, че света е в краката му. На устните ми изгря замечтана усмивка, която изви крайчетата им. Крачех бавно зад нея, сложил ръце зад гърба си. Лекият вятър най-нагло се плъзгаше по гърдите ми и издуваше бялата копринена риза, която носех, показвайки повече от плътта ми.
След около минута звънливия глас на момичето отново се чу. Имаше нещо странно в нея. Нещо, което ме привличаше по особен начин. Може би бе по специфичния аромат на кръвта й. Помнех го, но бегло. Спомнът се изплъзна от съзнанието ми и не можах да си припомня какво я правеше толкова примамлива. Забързах крачка и се озовах до момичето, вървейки наравно с нея.
- Оу, това довечера ли имате в предвид, милейди?
Попитах, изразявайки силно английския акцент, който притежавах. Жените го обожаваха и той бе едно от най-привлекателните неща у мен, както някои твърдяха смело. "Но и беше истина" - помислих си и се усмихнах гордо.
- По-добре побързайте да се приготвите, защото остава още само около час до започването на бала.
Подметнах аз, продължавайки да се усмихвам и да наблюдавам красивото й лице. Вятърът разпиляваше русите й коси назад, а това правеше аромата й още по-изкушаващ и примамлив. Определено исках това момиче тази нощ. И щях да я получа.
Godric.
Godric.

Брой мнения : 109
Join date : 04.06.2012

Върнете се в началото Go down

Тайната градина. Empty Re: Тайната градина.

Писане by Аура Шавалие Сря Юни 06, 2012 4:06 pm

За скромността ставаше дума.Обръщах прекалено внимание на книгите.Но в тях не пишеше как мога да контролирам емоциите на сърцето си.Аз забързах своята крачка.До гуша идваше всичките тези нахални закачки за произхода ми.Но сякаш бях истинска аристократка не давах воля на чувстата,които бушуваха някъде дълбоко в сърцето ми.
Мълчаливо продължих да измъчвам приказливия лорд.Предполагах,че познава добре Западното кралство.Реших да изпитам способностите му.Явно свиквах с онази игра.
Продължих към скритата част на градината.Неусетно се озовах в центъра на някаква площадка ,обградена с различни пейки и статуи.Извадих една книга и я разтворих.Повдигнах четивото пред лицето си,за да прикрия реакцията си от изражението на аристократа.
Сякаш исках да ходя на бала.Не умирах от желание да се усмихвам на всичките онези хора,които не търпях.Не познавах лично кралят,пък и не ми и трябваше.Предполагах,че ще ме смятат за едно нежно цвете.Но поне знаех коя съм и какво искам.Желаех да диря приключения.Копнеех да усетя вятъра в косите си.
Роклята ми се спускаше по краката ми и покриваше едната част на обувките ми.Да,приличах на истинска графиня,каквато бях.
Но аз бях различна.Не се вълнувах от бижутата и от скъпите дрешки.Исках единствено някой да ме обича такава,
каквато съм.Аз бях ангел,но какво?
Нима исках толкова?Понякога имах чувството,че съм сама в този студен лъжлив Свят,който в последно време беше лишен от ценности.
Аз внимателно поставих книгата и разгледах подробно сянката.Изглеждаше надут.Определено е аристократ.Сякаш бях една от Шавалие,която не показва никога какво чувства.Но упоритостта някак ми хареса.
Аз навлажних пръст:
-Не умирам от желание да посетя този пореден панаир на Суетата,предпочитам да пояздя навън.Ами Вие?С какво успях да привлека вниманието Ви,че коствате закъснение от бала?-нямах идея.
Отместих следващата страница.На илюстрацията имеше двама души,които стояха и шепнеха любовни думи.
Аура Шавалие
Аура Шавалие

Брой мнения : 44
Join date : 06.06.2012
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Тайната градина. Empty Re: Тайната градина.

Писане by Godric. Сря Юни 06, 2012 4:53 pm

Момичето си нямаше и на идея в какво се забъркваше. Явно искаше да изпита колко голям бе инатът ми и колко бързо щеше да ми омръзне да я следвам. Е, можех да продължавам с дни, но пък щях да закъснея за проклетия бал с маски. Е, така поне щеше да си проличи лицемерието на хората, обграждащи ни постоянно. Понякога дори на мен ми писваше да държа усмивката си на лице пред околните. Но някакси успявах и в края на деня бях доволен от себе си. Един истински крал не бива да показва емоциите си, нали така?
Тя не спираше да върви, а аз непрестанно я гледах. Беше красива. Достигнахме до по-отдалечената част на градината и тя започна да чете някаква книга. Един кичур от косата й падна по рамото й и погали листа хартия. Непознатото момиче побърза да го отметне назад, а аз като пристрастен продължавах да се вглеждам в нея. На фона на всички тези цветя и зеленина приличаше на ... ангел. Точно така! Тя беше ангел! Само тяхната кръв ухаеше по този специфичен начин и те караше да я жадуваш толкова силно. Ако бях някой новороден вампир трудно бих могъл да й устоя. Чудех се дали тя подозираше, че съм вампир?
Приближих се по-близо до нея и повдигнах ръка. Пръстите ми докоснаха рамото й и образуваха въображаемо кръгче. Тя ме погледна, а аз се усмихнах виновно и отново заключих ръце зад гърба си. Погледа ми се премести върху картината на влюбените, която бе илюстрирана на жълтеникавия лист.
- Любовта не съществува. Има я само в приказките и книгите. Тя носи единствено болка и фалшиво щастие, което винаги свършва.
Казах хладно аз, изразявайки скиптицизма си и говорейки от опит. Бях се влюбвал само веднъж и то когато все още бях човек. Но никога нямаше да забравя каква разруха донесе това чувство на сърцето ми. Щях да го помня вечно. И никога нямаше да допусна да се влюбя отново.
- А колкото до бала ... искаше ми се да не присъствам, но нямам друг избор.
Усмихнах се някак тъжно, гледайки прекрасните й очи.
Godric.
Godric.

Брой мнения : 109
Join date : 04.06.2012

Върнете се в началото Go down

Тайната градина. Empty Re: Тайната градина.

Писане by Аура Шавалие Сря Юни 06, 2012 5:11 pm

Любовта караше човек да полудее.Това научих от книгите.Но така и не успях да видя какво е това на практика.Аз вечно таях страха си от прекрасното усещане.Защитавах ревностно сърцето си.Питах защо.Знаех,че имах единствено сърцето си.Нищо друго.Каквото и да правех,любовта все ме подминаваше.
Но аз постоянно стоях скрита в имението и не показвах носа си навън.Единственият начин да срещна някой беше някой бал,но аз не обичах да ходя.Умеех да танцувам,но не показвах способноститете си.Не бях от онези хора.За мен съществуваха само книгите.Понякога се чувствах така,сякаш съм самичка на този Свят и никой нямаше да ме подкрепи.Затова чувствах,че съм някак защитена.Но в книгите не пишеше за опазване от любов.Сякаш исках да се крия от онова,което получих.Но не исках да остана самичка.
Защо никой не ми показа какво е истинска любов?
Понеже усетих някакво странно усещане,реших да се изправя срещу онова.
Никога ли нямаше да усетя онова чувство?Имаше ли някакъв смисъл да живея?
Аз проследих движенията на сянката.
Не разбирах какво ставаше.Отдавна забравих за бала.Усмихнах се някак тайнствено и погалих книгата.Понякога ми се искаше да бъда свободна.Да яздя сред природата и да се любувам на прекрасната обстановка.Беше странно за поредната Шавалие,която чакаше своето представяне в двора.Но аз не чаках това.Предполагах,че съм поредната робиня в Западното кралство.Бях графиня.Сега се чувствах сякаш съм обикновено дете,което се страхуваше да срещне очите на аристократ.
Усетих нотката на странен скептицизъм.Получих титла,но исках единствено любов.
Аз прекъснах размислите:
-Милорд,какво Ви кара да мислите така за любовта?Нима това не е усещане ,което иска всяко едно дете,като вашата подчинена в мое лице?-не флиртувах.Въобще не предизвиквах.
Аура Шавалие
Аура Шавалие

Брой мнения : 44
Join date : 06.06.2012
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Тайната градина. Empty Re: Тайната градина.

Писане by Godric. Сря Юни 06, 2012 5:43 pm

Тя се усмихваше като малко момиченце. Изглеждаше толкова наивна и невинна, вярваше сляпо в любовта и дори не предполагаше колко много може да страда когато я получи. Да отдадеш сърцето си на някого означаваше да му дадеш възможността да те унищожи и просто да се надяваш да не го направи. Но това беше невъзможно. Щастието беше кратко, а после следваще водовъртеж от болка, страдание и сълзи. Не случайно бях избрал да изключа чувствата си. Не ми трябваха. Не се нуждаех да чувствам каквото и да било. Навремето бях добър и какво получих? Нищо! Само болка и мъка. Нямаше да се превърна в онова наивно момче, което бях.
- Може би, но не и аз, Милейди. Стига ми веднъж.
Усмихнах се пресилено и повдигнах нехайно раменете си. Погледа ми бе привлчен от стрелките на часовника, който седеше на лявата ми ръка. Оставаха едва 30 минути до началото на бала, а мен ме нямаше никакъв. Подчинените ми сигурно бяха изпаднали в паника заради липсата ми. Предполагах какъв хаос цареше в двореца. Колкото и да не ми се искаше, трябваше да тръгвам.
- Съжалявам, Милейди, но трябва да вървя. Остават само 30 минути до началото на бала, а не мога да закъснея, още по-малко да отсъствам. Ще се радвам ако ви видя отново там.
Кимнах с глава, а ръката ми хвана нейната и я повдигна нагоре. Устните ми се долепиха едва до нежната кожа на ангела, а след това бавно я пуснах като не пропуснах да увия пръстите си около нейните. С бавна крачка се отдалечих от там, а когато се уверих, че никой няма да ме види, продължих с вампирска скорост към двореца.
Godric.
Godric.

Брой мнения : 109
Join date : 04.06.2012

Върнете се в началото Go down

Тайната градина. Empty Re: Тайната градина.

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите